Svetová modlitba za mier

22. marca 2023 sa kresťania z celého sveta spoja v spoločnej modlitbe za mier v nádeji za lepšiu budúcnosť.

Celosvetová modlitba za mier spojí kresťanov v nádeji na lepšiu budúcnosť. Komuniké výboru pre plánovanie modlitieb vysvetlilo, že kresťania sú povolaní k modlitbe a obhajovaniu mieru. „V globálnom kontexte, kde je veľa vojen a násilia, sa mierová prax stala ešte naliehavejšou,“ uvádza sa v správe.

Správa tiež uvádza, že vojna na Ukrajine vstúpila do druhého roka, pričom súčasne eskaluje násilie v Palestíne, pokračujú vojenské cvičenia ohrozujúce mier na Kórejskom polostrove, štátne násilie v Mjanmarsku, nestabilná situácia v Etiópii a vojny v niekoľkých ďalších častiach sveta ohrozujú trvalý mier.

Minulý rok Konferencia európskych cirkví, Svetová aliancia baptistov, Svetový luteránsky zväz, Svetová konferencia Mennonitov, Svetová metodistická rada a Svetové spoločenstvo reformovaných cirkví zorganizovali online celosvetovú modlitbu za mier, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 5000 ľudí zo 150 krajín. Tento rok tieto kresťanské svetové spoločenstvá spolu so Svetovou radou cirkví opäť organizujú 22. marca Svetovú modlitbu za mier.

Zaregistrovať sa môžete na adrese: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_RLdEJVKiSAqxIsNf5RFn5g

Zdroj: www.oikoumene.org