100 obetí po útoku na kresťanov

Na 100 stúpol počet obetí nedeľňajšieho útoku na kresťanský kostol v meste Owo v štáte Ondo v Africkej Nigérií.

Skupina ozbrojencov vtrhla do kostola počas slávnostných bohoslužieb v meste Owo, na ktorých slávili slávnosť zaslania Ducha Svätého. Začali strieľať do modliacich sa ľudí, viacerí svedkovia tvrdia, že bola použité aj výbušné zariadenia.

Medzi obeťami je veľa detí a žien. Okrem obetí bolo zranených niekoľko desiatok ľudí, ktorých previezli do nemocnice v Owe.

Desiatky ľudí boli pri útoku zranených a previezených do nemocníc v Owe. Tamojší lekári prostredníctvom sociálnych sietí vyzvali verejnosť na darovanie krvi. Počas útoku bolo unesený neznámi počet veriacich a farár.

K zodpovednosti za útok sa nikto neprihlásil, ale spoločnosť Open Doors vyšetruje tvrdenia miestnych obyvateľov, že ho spáchali radikalizovaní pastieri Fulani.

V posledných rokoch podnikajú džihádisti a zločinecké skupiny početné útoky na kostoly na prevažne moslimskom severe Nigérie – tieto gangy uskutočňujú útoky a únosy s cieľom získať výkupné. Prevažne kresťanský juh bol zatiaľ útokov ušetrený. Náboženské konflikty, najmä medzi moslimami a kresťanmi, vypukajú v Nigérii znova a znova.

Zdroj: christiantoday.com,Postoj
Ilustračné foto: pixabay.com