Viacerí predstavitelia členských štátov EÚ sa ohradzujú voči zobrazovaniu homosexuality deťom.

Okrem Maďarska, ktoré pripravuje zákon, ktorým by zakazovalo zobrazovanie homosexuálov vo vzdelávacích materiáloch, v hlavnom vysielacom čase televízii alebo vo filmoch a produkciách zameraných pre deti je ďalšou Európskou krajinou Slovinsko. Slovinský premiér Janez Janša sa ohradil voči zobrazovaniu homosexuality deťom.

Janša povedal, že vnucovanie „imaginárnych európskych hodnôt“, môže viesť k rozpadu Európskej únie. „Existujú rozdiely, ktoré je potrebné zohľadniť a rešpektovať, a myslím si, že medzi národnými a európskymi kompetenciami existuje jasné rozdelenie. Nesúďme človeka na základe imaginárnych európskych hodnôt, ktoré používajú dvojaké normy, myslím, že toto je najrýchlejšia cesta ku kolapsu.“

Pred 30 rokmi žilo Slovinsko v bývalej Juhoslávii a bolo údajne federálne. Bolo tu päť alebo šesť národov, tri náboženstvá, šesť republík, dve autonómne provincie a krajina sa rozpadla z rôznych dôvodov, ale posledným klincom do rakvy bolo, keď niektorí ľudia začali pre seba používať špeciálne kritériá a uplatňovali dvojité normy. „EÚ bez strednej Európy nie je európskou úniou – bude to len škrupina a všetci by sme si to mali uvedomovať,“ uviedol.

Viacej sa dočítate:
https://www.theguardian.com/world/2021/jul/04/imposing-imaginary-values-risks-eu-collapse-slovenian-president-claims

Zdroj: www.theguardian.com/

Foto: nezavislamedia.cz