Poslanci Európskeho parlamentu v utorok 14. septembra, na svojom plenárnom zasadnutí prijali uznesenie vyzývajúce na odstránenie všetkých prekážok, s ktorými sa stretávajú ľudia z komunity LGBTIQ pri uplatňovaní svojich základných práv.

Registrované partnerstvá párov rovnakého pohlavia, uzavreté v jednom členskom štáte, musia uznávať jednotne vo všetkých krajinách EÚ. Uznesenie vyzýva všetky krajiny EÚ, aby prijali za zákonných rodičov tie dospelé osoby, ktoré sú uvedené v rodnom liste dieťaťa. Vo všeobecnosti europoslanci chcú, aby páry z LGBTIQ komunít mali rovnaké právo na zjednotenie rodiny ako heterosexuálne páry a ich príbuzní.

Schválené nezáväzné uznesenie, ktoré vyžaduje od orgánov EÚ a členských štátov, uznávanie homosexuálnych manželstiev uzavreté v iných členských štátoch. Vrátane práv na deti, ktoré partneri vo vzťahu majú z predošlých heterosexuálnych spolužití. Teda bez ohľadu na to, či nejaká krajina má takúto legislatívu, musela by sa podrobiť aj jej najextrémnejšej podobe, ktorá v niektorej z krajín platí.

Viac sa dočítate:
https://www.teraz.sk/spravy/ep-homosexualne-manzelstva-a-partner/576667-clanok.html
https://www.christianitas.sk/eu-rozhodla-homosexualne-manzelstva-a-partnerstva-musia-uznavat-vsetky-staty/
https://www.postoj.sk/88207/europarlament-ziada-aby-sme-homosexualom-uznali-manzelstva-aj-pravo-na-deti

zdroj: TASR, christianity.sk, postoj.sk
ilustračné foto: pixabay.com