Národný týždeň manželstva 2024 

Národný týždeň manželstva je udalosť, ktorá sa vo viacerých krajinách organizuje na podporu a posilnenie manželských vzťahov a rodinných hodnôt.  

Počas tohto týždňa od pondelka 12.2. do nedele 18.2. sa organizujú rôzne podujatia, semináre, workshopy a diskusie zamerané na rôzne aspekty manželstva a partnerských vzťahov. Cieľom je nielen oslavovať manželstvo ako základnú inštitúciu rodiny, ale aj poskytnúť párom nástroje a zdroje na to, aby si udržali zdravé a šťastné vzťahy. 

Tieto udalosti často zahŕňajú témy ako komunikácia, konfliktné riešenie, intimita, finančné riadenie, výchova detí a ďalšie. Národný týždeň manželstva je tiež príležitosťou pre rôzne organizácie a inštitúcie ponúknuť podporu a zdroje pre páry v krízových situáciách alebo tí, ktorí si jednoducho želajú zlepšiť svoj vzťah. Je to skvelá príležitosť na spoločné investovanie do partnerského vzťahu a na pripomenutie dôležitosti manželstva v spoločnosti. 

Vitamíny pre vzťah

Hlavnou témou tohtoročného národného týždňa manželstva je: “Vitamíny pre vzťah”  

V zime sa viac ako inokedy zamýšľame nad významom vitamínov pre naše telo, keďže prirodzených spôsobov, ako ich môžeme prirodzene prijať, je menej a naopak naše telo je vystavené väčšej záťaži.  

Podobne je to s manželstvom – nie v každom jeho období máme (bez vedomého úsilia) dostatočný a pravidelný prísun vitamínov, dôležitých pre zdravý vzťah. A nikto predsa nechce v manželstve len živoriť, ale chce zažívať vitálny vzťah, ktorý je odolný aj voči ohrozeniam a záťaži. A k tomu potrebuje každé manželstvo malé, no pravidelné dávky vitamínov. Ak tieto nedostáva prirodzene vďaka tomu, že je v počiatočnej fáze zamilovanosti a starostlivosť o vzťah ide akoby bez námahy, potrebuje ich dopĺňať cielene. 

Čo môže byť vitamínom pre vitálny manželský vzťah? Napr. drobné, no každodenné vzájomné ocenenie, chvíle spoločnej zábavy alebo odhodlanie robiť to, čo druhému prináša potešenie a komunikuje lásku… 

Ak sa o vitamínoch pre zdravie manželského vzťahu chcete dozvedieť viac, NTM 2024 prinesie užitočné informácie o tom, čo pre zdravý manželský vzťah potrebujeme a tiež inšpiratívne nápady, ako potrebné vitamíny našim vzťahom dopĺňať. 

Doprajte svojmu manželstvu potrebné vitamíny, aby váš vzťah bol zdravým, vitálnym a odolným voči nepriaznivým okolnostiam! 

Zdroj: nmt
Foto: nmt.sk