Európska kresťanská internetová konferencia

Už 27. krát sa v Nemecku v dňoch 25. – 27. septembra 2023 konala európska kresťanská internetová konferencia (ECIC).

Počas 27. európskej kresťanskej internetovej konferencie (ECIC), na ktorej sa v dňoch 25. – 27. septembra 2023 v Kolíne nad Rýnom zišli odborníci na mediálnu komunikáciu, prebehla diskusia o tom, čo znamená byť Cirkvou v digitálnej ére.

Konferencia sa konala na mieste prvýkrát po pandémii COVID-19. V rámci témy „Skrotenie digitálneho veku: Prenikanie teológie a technológie v dnešnej cirkvi“ sa účastníci výročnej konferencie ECIC zamysleli nad tým, čo znamená byť cirkvou v digitálnom veku, ako môžu cirkvi vytvoriť dôveryhodný a efektívny priestor na digitálnych platforiách a aké sú výzvy pre misijnú identitu cirkví v časoch vojny.

Na konferencii ECIC v Kolíne nad Rýnom, ktorá sa posledné dva roky konala online, sa stretli mediálni komunikátori a duchovní z cirkví v Nemecku, Švédsku, Fínsku, Dánsku, Taliansku, Poľsku, Švajčiarsku a na Ukrajine. Účastníci konferencie sa učili jeden od druhého, diskutovali o zapojení miestnych cirkví na internete a sociálnych médiách a zdieľali svoje skúsenosti.

Diskusné témy zahŕňali, ako používať technológie na prehĺbenie viery a spojenie s farníkmi, spoľahlivosť a dostupnosť informácií o kostoloch v digitálnom veku, využitie štatistických údajov na zvýšenie prítomnosti a uznania cirkví a ako sa vysporiadať s výzvami, ako je napríklad umelá inteligencia.

Európska kresťanská internetová konferencia je ekumenická organizácia založená pred viac ako 20 rokmi, ktorá spája rôznych mediálnych profesionálov vrátane: internetových pastorov, webmasterov a vývojárov webových stránok, novinárov, programátorov, správcov sociálnych médií atď.

Zdroj: luteranie.pl
Foto: luteranie.pl