Vedenie cirkvi spolu s vedením dištriktov chce na posty v predstavenstve a dozornej rade Tranoscia dosadiť okrem iných aj ľudí, ktorí sa podieľali na dehonestujúcich kampaniach a rozhodnutiach pred voľbami a počas nich.

Akcionári – ECAV na Slovensku, Západný i Východný dištriktu chcú docieliť, aby sa do predstavenstva dostali: Ján Hroboň, biskup ZD; Ján Jančo, farár v Kalnej nad Hronom a neúspešný kandidát na biskupa ZD; Eva Bachletová, šéfredaktorka Reformačných listov a aktivistka hnutia H.E.L.P., ktoré masívnou osočujúcou kampaňou útočilo na bývalé vedenie cirkvi a spôsobovalo rozklad celej ECAV; Roman Porubän, niekdajší senior Tatranského seniorátu, ktorý pre rôzne nedoriešené problémy v senioráte nedostal súhlas k opätovnej voľbe za seniora; Jaroslav Pilát; Tomáš Hyben, ktorý agresívnym spôsobom vnikol do budovy Tranoscia, predstavujúc sa ako „kuriér“; Martin Kováč, archivár GBÚ, ktorý takisto spolupracoval s Reformačnými listami. Do dozornej rady chcú títo akcionári nominovať Jána Pacigu, v minulosti dozorcu VD; Martina Beňucha a Jána Bunčáka, ktorý sa ako predseda Dištriktuálneho súdu podpisoval pod protiprávne predbežné opatrenie v prípade volieb dozorcu ZD či pod kontroverzné verdikty v súvislosti s napadnutím minuloročných volieb. Bunčák je zároveň predsedom Združenia evanjelických duchovných, o jeho konaní na tomto poste Posol nedávno informoval v súvislosti s hrubým útokom na bývalú členku výboru ZED (správa bola publikovaná v EP č. 20/2019).
Navrhované zloženie predstavenstva a dozornej rady ukazuje, že do orgánov Tranoscia majú byť „za odmenu“ dosadení niektorí ľudia, ktorí pomohli dostať sa k moci súčasným predstaviteľom ECAV – buď cez štvavú kampaň Reformačných listov a H.E.L.P., alebo cez právne pochybné rozhodnutia súdov. V dehonestovaní bývalých predstaviteľov cirkvi aktívne pôsobili aj na sociálnych sieťach.

Redakcia EP