LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Štyria evanjelickí a. v. farári – Marián Krivuš z Vrútok, Belo Húska z Necpál, Tomáš German z Blatnice a Pavel Tomka z Krpelian – v utorok 12. júna protestovali pred budovou vydavateľstva Tranoscius v Liptovskom Mikuláši. Diskutovať s vedením Tranoscia však odmietli.

„Tichý protest“, na ktorý zvolávali prostredníctvom sociálnej siete, mal napokon štyroch účastníkov, ku ktorým sa neskôr pridala rodina z Kežmarku. Pred Tranoscius prišli s transparentmi, ktorými sa negatívne vyjadrili na adresu Tranoscia i Evanjelického posla. Protestujúcim sa prihovoril riaditeľ vydavateľstva Tranoscius Ľubomír Turčan, ktorý ich pozval na vzájomnú otvorenú diskusiu, v ktorej by obe strany mali priestor tlmočiť svoje postoje k aktuálnemu dianiu v cirkvi ako aj vzájomné výhrady. Jeho ponuku odmietli so slovami, že „niet o čom diskutovať.“

Redakcii EP sa vzápätí ozvali niekoľkí obyvatelia Liptovského Mikuláša, ktorí vyjadrili rozhorčenie nad takýmto protestom duchovných. „Dozvedeli sme sa, že ide o evanjelických farárov, z čoho sme pohoršení. Akým vzorom sú pre spoločnosť, keď sa nedokážu porozprávať, ale stoja na ulici s transparentmi?“ znel jeden z telefonátov. Rovnako reagovala aj zákazníčka z Trnavy, ktorá v kníhkupectve na adresu štyroch štrajkujúcich farárov konštatovala, že ak by nešli za farárov, isto by šli za zlodejov.